Vesszőparipám, hogy az időgazdálkodást már az általános iskolában el kellene kezdeni tanítani. Sajnos továbbra is elhanyagolt területről beszélünk, így a legtöbben még felnőttként sem tudják, mi alapján szervezzék az életüket, hogyan osszák be az óráikat, és milyen módon lenne érdemes kezelni a határidőket és tennivalókat.
Sokan megrekednek ott, hogy csak küzdenek a mindennapokban, szélmalomharcot vívnak a hömpölygő feladattömeggel. Mások ugyan felismerik, hogy jó lenne valamiféle rendszer, de nem tudják, hogy lenne érdemes belekezdeni. Netán közismert módszerekkel próbálkoznak, amelyek vagy túl bonyolultnak bizonyulnak, vagy egyszerűen csak nem illeszkednek az életritmusukhoz.
Nem csoda: az időgazdálkodásban konzerv megoldások nem léteznek!
1. hét: Belecsapunk a munkába. Átbeszéljük, hogyan függ össze a hatékonyság a kiegyensúlyozott élettel. Megnézzük, miért nem jó az, ha állandóan elfoglalt vagy, és hogyan lehet ezt kivédeni. Megbeszéljük, mit is jelent valójában(!) az időgazdálkodás, és hogyan jelenik meg a te életedben. Végül megnézzük a motivációidat, és egy kis önismereti feladattal zárjuk a hetet.
2. hét: Ez a leghúzósabb hét, legalábbis az anyag mennyiségét tekintve. Megmutatom, milyen a jó rendszer: milyen elemei vannak, és ezeket hogyan érdemes összerakni. Megnézzük, hol állsz most ebben a folyamatban: milyen tapasztalatokra, eszközökre tudsz támaszkodni, és mi az, ami nem működik nálad. Ha nincs tapasztalatod, semmi gond, sőt! Eszközök, módszerek, lehetőségek teljes tárházát mutatom meg neked a héten – neked csak választanod kell!
3-4. hét: Ebben a két hétben építjük ki ténylegesen a rendszeredet. Beszélünk teendőkről, időpontokról, információkról, naptárakról, listákról, appokról – mindenről, ami egy rendszer része lehet(!). Hogy ténylegesen mi lesz a te rendszered része, természetesen te döntöd el, én csak segítséget nyújtok – abból azonban bármennyit. Nagy súlyt kap a tervezés is ebben a két hétben – ha új neked a téma, akkor információdömpingre számíts, de akkor se aggódj, ha már korábban foglalkoztál a témával, mert teljesen új perspektívából nézzük járjuk körbe a kérdést. Végül pedig megmutatom a kedvenc tervezési módszeremet is.
5. hét: Kicsit még visszatérünk a tervezésre (sosem lehet a témáról eleget beszélni!), majd átnyergelünk a prioritások témakörére – kőkemény priorizálási készségek nélkül ugyanis mit sem ér az egész eddigi tudás! Hatékony és nagyon jól használható eszközöket mutatok, természetesen a tőlem megszokott újszerű felfogásban.
6. hét: Zárásképpen átbeszéljük, hogyan tudsz az utadon maradni, azaz fókuszálni, illetve a terveid mellett kitartani. Nem mellékesen azt is megnézzük, hogyan lesz a kialakított rendszered fenntartható, azaz mi biztosítja azt, hogy az elmúlt hetek eredményei valóban tartósak legyenek.
Erdélyi Boróka vagyok, időgazdálkodás és hatékonyság szakértő, tréner, business coach.
Hiszek abban, hogy a testhezálló időgazdálkodás a kulcsa annak, hogy elérjük a szakmai és magánéleti céljainkat, ezzel egyensúlyt teremtve a különböző életszerepeink között. Küldetésem, hogy a hatékony és észszerű munkavégzést, valamint ebből adódóan a kiegyensúlyozott magánéletet minél több ember számára elérhetővé tegyem.
Tréningek, előadások, konzultációk keretében segítem ügyfeleimet. A közös munka során a sok éves projektmenedzseri, folyamatszervezői, business coach tapasztalataimat, valamint mérnöki szemléletemet is latba vetem, hogy vállalati és magán ügyfeleim is megleljék a személyes hatékonyság, az optimális időgazdálkodás és a munka-magánélet egyensúly kulcsát.
Minden héten e-maileket kapsz tőlem, amelyben elméleti anyagokat, útmutatókat, ajánlókat, valamint gyakorlati feladatokat találsz. A tréning nagyban épít az önálló munkára, hiszen Te vagy az, aki a legjobban ismered a saját életed, a feladataid, a körülményeid, valamint a saját ízlésed, hiszen ez is elengedhetetlen ahhoz, hogy olyan rendszert alakíthass ki, amit szeretni, és ezáltal használni is fogsz.
Természetesen nem engedem el a kezed menetközben: a tréning ideje alatt folyamatos e-mailes konzultációt biztosítok – megbeszéljük a feladatokat, a haladást, a tervezett útirányt és a felmerülő kérdéseket.
Lehetőség van emellett – csomagajánlatként – személyes konzultáció igénybevételére is. A konzultációval bővített csomag egy 60 perces telefonos tanácsadást tartalmaz. Ezen felül amennyiben úgy érzed, további konzultációs alkalmakra lenne szükséged, 10% kedvezményt kapsz a további beszélgetések árából.
A tréning folyamatosan indul minden hétfőn. Az első tananyagot a befizetésed beérkeztét követő első hétfőn kapod meg.
A tréning ára: 35.000 Ft (személyes konzultáció nélkül) vagy 50.000 Ft (személyes konzultációval).
Ha már elvégezted a “Kézben tartom az életem” c. tréningemet, felmerülhet benned a kérdés, hogy miben különbözik a két tréning egymástól. Míg a “Kézben tartom az életem” elsősorban a célokra koncentrál, és célszemléletben közelíti meg az idő- és feladatkezelést, addig “Az én rendszerem” tréning a mindennapi teendők, munkahelyi kötelezettségek, otthoni feladatok és a mindenféle időpontok, határidők között segít lavírozni.
Mindkét tréning megállja önmagában is a helyét, de egymás után elvégezve egy igazán ütős és mindenre kiterjedő időgazdálkodási tudást ad. Ha mindkét tréning érdekel, akkor először a “Kézben tartom az életem” tréninget ajánlom, amelynek mintegy folytatása “Az én rendszerem”. (A “Kézben tartom az életem” c. tréningről itt olvashatsz.)