1. hét: Belecsapunk a munkába. Átbeszéljük, hogyan függ össze a hatékonyság a kiegyensúlyozott élettel. Megnézzük, miért nem jó az, ha állandóan elfoglalt vagy, és hogyan lehet ezt kivédeni. Megbeszéljük, mit is jelent valójában(!) az időgazdálkodás, és hogyan jelenik meg a te életedben. Végül megnézzük a motivációidat, és egy kis önismereti feladattal zárjuk a hetet.
2. hét: Ez a leghúzósabb hét, legalábbis az anyag mennyiségét tekintve. Megmutatom, milyen a jó rendszer: milyen elemei vannak, és ezeket hogyan érdemes összerakni. Megnézzük, hol állsz most ebben a folyamatban: milyen tapasztalatokra, eszközökre tudsz támaszkodni, és mi az, ami nem működik nálad. Ha nincs tapasztalatod, semmi gond, sőt! Eszközök, módszerek, lehetőségek teljes tárházát mutatom meg neked a héten – neked csak választanod kell!
3-4. hét: Ebben a két hétben építjük ki ténylegesen a rendszeredet. Beszélünk teendőkről, időpontokról, információkról, naptárakról, listákról, appokról – mindenről, ami egy rendszer része lehet(!). Hogy ténylegesen mi lesz a te rendszered része, természetesen te döntöd el, én csak segítséget nyújtok – abból azonban bármennyit. Nagy súlyt kap a tervezés is ebben a két hétben – ha új neked a téma, akkor információdömpingre számíts, de akkor se aggódj, ha már korábban foglalkoztál a témával, mert teljesen új perspektívából nézzük járjuk körbe a kérdést. Végül pedig megmutatom a kedvenc tervezési módszeremet is.
5. hét: Kicsit még visszatérünk a tervezésre (sosem lehet a témáról eleget beszélni!), majd átnyergelünk a prioritások témakörére – kőkemény priorizálási készségek nélkül ugyanis mit sem ér az egész eddigi tudás! Hatékony és nagyon jól használható eszközöket mutatok, természetesen a tőlem megszokott újszerű felfogásban.
6. hét: Zárásképpen átbeszéljük, hogyan tudsz az utadon maradni, azaz fókuszálni, illetve a terveid mellett kitartani. Nem mellékesen azt is megnézzük, hogyan lesz a kialakított rendszered fenntartható, azaz mi biztosítja azt, hogy az elmúlt hetek eredményei valóban tartósak legyenek.